Savs uzņēmums pret algotu darbu

by balticbookkeeping on

Debate par to vai sākt savu uzņēmumu vai doties strādāt algotu darbu noteikti, ka ir tikpat veca cik ilgi ir bijis pieejams brīvprātīgs algots darbs un cilvēki vienmēr ir šaubījušies vai labāk izvēlēties algotu darbu vai tomēr labāk sākt savu biznesu un tādā veidā būt neatkarīgam un darīt tās lietas, kas pašam patīk. Kad tev ienākusi prātā šāda dome iespēja ir tā, ka tev ir apnicis tavs boss vai arī tu vienkārši nespēj klausīt cita cilvēka pavēlēm un tev ir vajadzīga brīvība, kas tad arī tev ļautu izpausties un darīt tās lietas, kas tev patīk nevis tās, ko tev liek citi. Bet no otras puses parasti cilvēki min algotu darbu, kā drošus ienākumus, jo tur katru mēnesi tev būs iespējams saņemt algu neatkarīgi no tā, kādi ir uzņēmuma ienākumi. Bet patiesībā jau nedrošība ir tikpat liela un varbūt pat lielāka algotā darbā, jo tu nekad nezini, kad tavs uzņēmums var bankrotēt jo tev nav pieeja uzņēmuma finansēm un tu nezini, kāda ir ienākumu un kāda izdevumu plūsma, bet sākot savu biznesu tu to visu pārzināsi un tev būs zināms viss, kas notiek ar tava uzņēmuma finansēm un brīdī, kad tu jutīsi, ka priekšā ir grūti laiki tu vari sākt strādāt daudz cītīgāk vai arī sākt domāt par cita biznesa veidošanu vai arī citas jomas izvēli kurā darboties.

Sava uzņēmuma sākšana un audzēšana noteikti ir daudz grūtāka un aizņems daudz lielāku tava laika daļu nekā vienkārša darba padarīšana 8 stundas dienā un par to saņemot noteiktu atalgojumu. Noteikti, ka šādā veidā strādājot algotu darbu cilvēki var pēc darba mierīgi doties mājās un aizmirst par to un kārtīgi atpūsties, bet uzņēmējam vienmēr pa galvu maisās domas, kā varētu apdarīt kaut ko efektīvāku, kā iegūt lielāku peļņu un kā labāk uzlabot uzņēmuma finanses vai produktus. Tāpēc arī tiem, kuriem ir problēmas ar darba aizmiršanu mājās noteikti daudz labāk būtu veidot savu biznesu, jo ja jau tu visu laiku par to domā tad labāk būtu visu savu laiku veltīt tieši savam biznesam nevis strādāt pie kāda cita un ļaut viņam gūt no sevis peļņu. Bet ja tu gribi katru dienu strādāt tikai šīs noteiktās 8 darba stundas un pēc tam domāt par kaut ko citu tad arī tev labāk būtu izvēlēties algotu darbu, jo pretējā gadījumā tu vari palaist garām kādu svarīgus uzņēmuma notikumus.

Tas vai labāks ir viens vai otrs lēmums nav tik viegli atbildams, bet lielākoties tas ir atkarīgs no tavas personības, jo noteikti ir tādi cilvēki kas gandrīz nekad nevarētu būt uzņēmēji un tieši otrādi arī citi cilvēki nekad nevarētu būt vienkārši algota darba strādnieki. Tāpēc arī tev ir kārtīgi jāpadomā tieši par to, ko patīk darīt tev pašam un tad arī par riskiem un iespējamo atlīdzību un tad jāizlemj! Jo, uzņēmējiem iespēja ir iegūt daudz lielākas naudas summas nekā algota darba strādniekiem, bet arī risks pamatā ir lielāks!

Written by: balticbookkeeping