Peļņas iespējas citas valstīs

by balticbookkeeping on

Latvija mums vēl ir jauna valsts un gan mūsu vidējās algas gan arī medicīna, un citas nozares nav tik attīstītas, kā tās ir citās valstīs, tieši tāpēc arī liela daļa Latviešu pēdējo gadu laikā izvēlas labprātāk doties strādāt uz citām valstīm, jo tur peļņas iespējas ir daudz reižu lielākas. Piemēram, kaut vai dodoties tepat uz Angliju, tur minimālā darba alga ir 9.2 Euro, jeb 6.7 mārciņas stundā, bet Latvijā minimālā alga ir tikai 2.3 Eiro stundā, kas nozīmē, Anglijā minimālā alga ir 4 reizes lielāka nekā Latvijā un ja tu Latvijā saņem 360 Eiro, jeb šo minimālo algu, tad Anglijā darot tādu pašu darbu tu saņemtu 1440 Eiro, kas ir milzīga naudas summa. Protams, ārzemēs arī izmaksas gan par dzīvošanu gan ēšanu ir daudz lielākas, bet tās noteikti nav 4 reizes lielākas un tāpēc arī daudzi Latvieši izvēlas doties peļņā uz Angliju un citām līdzīgā valstīm, lai varētu dzīvot daudz labākos apstākļos. Un Anglija noteikti, ka nav vislabākā valsts minimālās samaksas saņēmējiem, jo, piemēram, luxemburgā minimālā alga ir jau vairāk kā 13 Eiro stundā, kas nozīmētu minimālo mēneša samaksu lielāku kā 2000 Eiro apmērā. Salīdzinot 2000 Eiro ar mūsu pašu 360 Eiro liekas, ka tā ir lielākā netaisnība un kā gan mēs vispār te varam izdzīvot, tieši tāpēc arī tie, kas uzzina, cik lielu naudas summu ir iespējams sapelnīt citās valstīs darot tos pašus darbus ko pie mums ātri vien sakravā savas somas un dodas labāka darba meklējumos.
Un līdz ar mūsu iestāšanos Eiropas savienībā tad arī daudz vieglāk ir kļuvis doties uz citu valsti un sākt tur strādāt, jo nav jākārto vīzas vai kād citi papīri, lai varētu doties darba meklējumos. Un ja vēl tev ir kāds pazīstams cilvēks kādā no šīm citām Eiropas valstīm, kas nopelna četras reizes vairāk kā tu un var ar šo naudu komfortabli dzīvot tad visticamāk, ka tu arī gribēsi doties darba meklējumos uz to pašu vietu un pelnīt daudz vairāk darot tādu pašu darbu, kā tu dari Latvijā.

Bieži vien ziņās un plašsaziņas līdzekļos izskan dažādas ziņas par to, cik daudz cilvēku ir izbraukušo no mūsu valsts un ka viņi ir teju vai nodevēji, bet kāpēc gan lai cilvēkiem vajadzētu cīnīties par savu algu, ja viņiem ir iespēja doties uz citu valsti un jau sākt no daudz lielākas naudas summas un vēl tad censties augt un attīstīt savas prasmes nopelnot vēl daudz vairāk. Mūsdienu globālajā kultūrā ikvienam ir dota iespēja doties uz citu valsti un meklēt tur savu laimi un ja cilvēkam tas patīk tad viņš var tur palikt un maksāt šīs valsts nodokļus, bet ja nepatīk tad atgriezties atpakaļ uz savu dzimteni.

Daudzi ārzemēs strādājošie parasti mēģina pelnīt naudu un to krāt, lai pēc tam Latvijā atvērtu vai nu savu biznesu vai arī iegādātos nekustamo īpašumu un pēc tam dzīvotu no īres, jeb tā sauktajiem pasīvajiem ienākumiem un tādā veidā tad arī iepludinātu ārzemēs nopelnīto naudu atpakaļ Latvijas ekonomikā. Šis plāns, protams, ir ļoti labs, bet bieži vien aizbraucēji pierod pie ērtībām, kuras sniedz šī svešā zeme un gan labākās kultūras gan arī šīs lielākās samaksas un viņi nemaz nevēlas pēc tam braukt atpakaļ un izvēlas sākt savu ģimeni un dzīvi šajā svešajā zemē un tādā veidā tad arī liela daļa cilvēku no Latvijas izceļo un nemaz neatgriežas, lai gan sākumā varbūt pat domāja, ka varētu atgriezties. Es esmu runājis ar daudziem cilvēkiem, kuri tad strādā ārzemēs bet savas brīvdienas brauc pavadīt tepat atpakaļ Latvijā un bieži vien ir dzirdami teksti par to, ka viņi labprāt brauktu atpakaļ, ja būtu iespējams saņemt kaut vai uz pusi mazāk, kā ārzemēs, bet 4 reizes mazāka alga ir krietni par mazu un bieži vien ārzemēs nemaksā arī minimālo algu bet gan vēl vairāk un tad jau situācija paliek vēl sliktāka un iespējas atbraukt atpakaļ uz Latviju vēl mazāk. Tāpēc, kamēr mums neizdosies Latvijas ekonomisko situāciju vairāk pielīdzināt ārzemēm, tikmēr arī Latvieši turpinās izceļot uz citām valstīm lielāka atalgojuma un labākas dzīves meklējumos.

Written by: balticbookkeeping