Pasīvie ienākumi

by balticbookkeeping on

Pasīvie ienākumi ir visi tie ienākumi, kurus tu saņem aktīvi pie šīs peļņas nestrādājot. Klasiski vislabākais piemērs šādiem pasīvajiem ienākumiem ir tieši nekustamais īpašums un tā izīrēšana, jo nopelnot naudu un pēc tam nopērkot šo nekustamo īpašumu tad tu arī vari to izīrēt un tad tev katru mēnesi nāks noteikta naudas summa, bet tev praktiski nebūs nekas jādara, lai šo īpašumu uzturētu un tikai jāiekasē nauda. Pasīvo ienākumu avoti ir daudz un dažādi un tie var būt sākot no mājas lapas līdz ienākumiem no dividendēm kādai tavai iegādātai akcijai vai par ienākumi no procentiem tad, ja tu kādam esi aizdevis naudu. Lai gūtu pasīvos ienākumus parasti ir nepieciešams kapitāls, kuru tad arī tev ir jāliek lietā lai izveidotu šos ienākumu avotus. Arī uzņēmums var būt par pasīvu ienākumu avotu, ja tev izdodas atrast tam vadītāju, kas ir gatavs par noteiktu samaksu vadīt un audzēt šo uzņēmumu un tu vari tikai sēdēt malā un iekasēt naudu vai nu no dividendēm vai arī skatīties, kā tavas uzņēmuma procentuālās daļas aug, jo uzņēmuma vērtība izplešas.

Neatkarīgi no tā, kādu pasīvo ienākumu avotu tu izvēlies pamatā tiem visiem ir jāiegulda aktīvs darbs sākumā un tikai pēc tam ir iespējams saņemt no šī darba atalgojumu. Piemēram, ja tu izvēlies iegūt ienākumus no nekustamā īpašuma, tad tev sākumā ir jānopelna nauda, lai nopirktu šo īpašumu un pēc tam to izīrētu. Vai arī, ja tu gribi gūt pasīvos ienākumus no interneta mājas lapas, tad tev sākumā ir jāiegulda darbs un tikai pēc tam tad tu vari gūt šo atalgojumu, ja šī tava izveidotā mājas lapa sāk pelnīt naudu un to ienes bez tavas aktīvas darbošanās.

Pasīvie ienākumi ir ļoti labs veids, kā iegūt papildus naudu patstāvīgi nestrādājot un varot tajā pat laikā veidot vēl papildus pasīvo ienākumu avotus. Šiem ienākumiem atdeve nereti ir tikai dažu procentu apmērā no ieguldītā darba vai naudas, kas nozīmē, ka tev būs vajadzīgs ļoti liels sākotnējais ieguldījums pirms tu varēsi sākt gūt patstāvīgus labumus. Tieši tāpēc arī, piemēram, noguldot naudu bankā, ir iespējams gūt tikai dažu procentu atdevi, kas nozīmē to, ka ja tu gribi iegūt ikmēneša ienākumus no šādiem pasīvajiem ienākumiem, tad tev būs jānogulda ļoti lieli līdzekļi. Piemēram, ja tu saņemtu 3% atdevi gadā, tad no 100000 Eiro tu gadā saņemtu tikai 3000 Eiro, kas mēnesī sanāktu tikai 250 Eiro. Un, lai gan 250 Eiro mēnesī nav nemaz tik maza summa, tomēr ja tev ir izdevies nopelnīt 100 tūkstošus, ko tad pēc tam ievietot bankā tad arī visticamāk, ka šī summa tev liksies pietiekoši maza. Tāpēc arī ir jābūt uzmanīgam, un jāizvērtē vai šī iegūstamā atdeve no sava darba ir pietiekoša, lai tev būtu vērts to saņemt, jo tikpat labi, kā saņemt 250 Eiro mēnesī tu varētu šos 100 tūkstošus tērēt un, piemēram, tērējot mēnesī 1000 Eiro, tu varētu šādi dzīvot 100 mēnešus, kas ir 8,3 gadi. Tāpēc pirms tu sāc domāt par šādiem pasīvajiem ienākumiem padomā arī par to vai tiešām tas ir to vērts šādus ienākumus veidot, vai tomēr savu sapelnīto naudu vai ieguldīto darbu tu vari iegūt un sākt izmantot jau tagad nevis tikai pamazām gūt procentus.

Written by: balticbookkeeping