Pakalpojumi

by balticbookkeeping on

Grāmatvedības un finanšu pakalpojumi ir vieni no vislielākās vērtības pakalpojumiem un cilvēki, kas strādā šajās jomās tad arī parasti saņem lielu ikmēneša atalgojumu, jo visiem Latvijas uzņēmumiem ir vajadzīgs veikt grāmatvedību un ir vajadzīgas finanšu konsultācijas, kas tad arī ļauj konsultantiem un grāmatvežiem pieprasīt tik lielas cenas. Protams, mazam uzņēmumam grāmatvedība var izmaksāt ļoti maz un parasti neprasa vairāk kā 50 Eiro mēnesī, bet lielam uzņēmumam ar simtiem darbinieku un miljoniem lielu apgrozījumu parasti ir vajadzīga grāmatvedības sistēma un arī finanšu konsultācijas gandrīz katru nedēļu vai pat pat katru dienu un tāpēc arī bieži vien lielie uzņēmumi paši algo savus grāmatvežus un arī finanšu konsultantus un vēl lielāki uzņēmumi pat veido savus grāmatvedības un finanšu departamentus, kas tad arī atbild par šīm lietām un tādā veidā nav jādod informācija ārējiem resursiem un nav jābaidās ko šīs informācijas nopludināšanas vai arī spiegošanas.

Manuprāt visi šie pakalpojumi noteikti ir pārvērtēti un, kaut vai ņemot grāmatvedību, kāpēc gan visam šim procesam ir jābūt tik sarežģītam un kāpēc tas nevar būt daudz vienkāršāks ar vienkāršu uzskaiti, bez liekām klapatām un lieku papīru kārtošanas? Parasti tas ir tā, jo valsts grib zināt visu informāciju par šiem uzņēmumiem un viņu apgrozījumu, peļņu un vietām, kur tie tērē naudu lai pēc tam varētu sekot līdzi, vai nenotiek kaut kāda naudas noplūde, nesamaksājot nodokļus. Bet jaunajiem uzņēmumiem parasti šāda uzskaite var ļoti kaitēt, jo vēl papildus uzņēmuma veidošanai, jaunu projektu attīstīšanai un cīņai ar konkurentiem ir vajadzīgs veikt visus šos uzskaites pasākumus. Un tad, kad tev katra dienas minūte ir aizņemta un tev ir jāpavada vairākas stundas domājot, kā iegrāmatot savus pirkumus vai arī, vai tu drīksti vai nedrīksti pirkt kādas noteiktas preces tad tā sāk kļūt par ļoti lielu problēmu un tiek mēģināts piesaistīt kādu ārējo palīdzību. Bet tā, kā jauniem uzņēmumiem parasti nauda nav daudz, tad nav iespējams maksāt lielas algas vai lielu samaksu par šāda veida pakalpojumiem un tas, savukārt atkal rada problēma, jo nav ne nauda ne laiks un visu to nosaka valsts, kas tad arī ir izveidojusi šādu sistēmu.

Protams, mums vajadzētu uzskaitīt daudzas lietas, bet, ja tev ir jāizmanto melnā nauda, lai varētu pirkt dažādas lietas, tad tas noteikti nav efektīvi un ja tu nevari iegrāmatot dažādus pirkumus tikai tāpēc, ka tev nav saglabāts čeks nozīmē pilnīgu sistēmas sagrāvi un tieši tāpēc arī notiek šī melnā ekonomika, kas netiek uzskaitīta, jo šī uzskaite ir pārāk sarežģīta un aizņem pārāk daudz laiku, kas mums visiem jau tā ir pats svarīgākais. Laiku mēs nekad nevaram dabūt atpakaļ un ja ir jādara šādas stulbības tad tā vien nāk dusmas par to, kāpēc šī sistēma ir tik nesakārtota.

Written by: balticbookkeeping