Blogs

Kredīts biznesam

by balticbookkeeping on

Pasaulē ir pieejami dažādi kredītu veidi un vien no pateicīgākajiem, jeb tā teikt noderīgākajiem kredītu veidiem ir tieši aizdevums biznesam, kas ir domāts, lai vai nu veidotu biznesu vai arī paplašinātu biznesu iegādājoties jaunas iekārtas vai arī iepērkot inventūru ar dažādām precēm. Kredīts biznesam, atšķirībā no tādiem pakalpojumiem, kā kredīts internetā ir daudz noderīgāks, jo parasti šādi kredīti tiek ņemti, lai varētu veidot biznesu un pelnīt naudu, kas tad arī ļaus kredītu atmaksāt daudz ātrāk un pēc šīs atmaksas dos vēl ilgtermiņa ienākumus kredīta ņēmējam. Ar kredīta palīdzību uzņēmums var iegādāties tādas iekārtas, kā tas pirms tam nevarēja un līdz ar to arī padarīt efektīvāku vai ātrāku savu ražošanu un lētākus savus produktus, kas tad dod šim uzņēmumam priekšroku attiecībā pret konkurentiem. Bez kredīta, lai, piemēram, iegādātos kādu dārgu ražošanas iekārtu ir nepieciešams ilgi krāt naudu šādas iekārtas iegādei, bet aizņemoties naudu tu jau pirmajā dienā vari izmantot šo naudu un padarīt visus savu uzņēmumu efektīvāku, labāku un ātrāku, kas, savukārt tad ļaus tev nopelnīt vairāk naudas, atdot kredītu un pēc tam apsteigt konkurentus.

Mūsdienās lielākajā daļā nozaru ir ļoti liela konkurence, jo katrs cīnās, kā māk par jaunām iespējām un ienākumiem un tieši tāpēc arī kredīts var būt, kā palīgs daudziem uzņēmējiem, kā pārspēt savus konkurentus, un pat tad, ja par šo kredītu ir jāmaksā procentu maksājumi, tomēr tas bieži vien ir izdevīgāk, kā krāt naudu, jo procentu maksājumi ir mazi un atdeve, ko šī ieguldītā nauda dos būs daudz lielāka nekā procentu maksājumi par aizņemto naudu. Un, jo ātrāk kredīts tiks atmaksāts, jo mazāki būs uzņēmuma zaudējumi!

Bet šis viss, protams, nenozīmē, ka noteikti visiem jaunajiem uzņēmējiem tagad vajadzētu ņemt kreditus un tādā veidā sākt savu biznesu un tieši otrādi, tas tikai liecina par to, ka noteiktos gadījumos kredīts var palīdzēt. Bet ir jāapzinās arī šāda aizdevuma riski, ko tad parasti cilvēki nemaz tik daudz neapspriež. Ja tu aizņemies naudu uz savu uzņēmumu pamatā ir divas iespējas, kā tev šis kredīts tiks izsniegts, kur viena ir tāda, ka kredītu tu varēsi saņemt tikai tad, ja tu galvo pats ar savu personīgo manu, kas ir ļoti riskanti, jo lielākā daļa uzņēmumu pirmo dažu gadu laikā bankrotē. Bet otrs variants ir tāds, ka tev uzņēmumam ir vai nu pietiekoši ienākumi vai arī kapitāls, ka tu vari saņemt naudu bez garantijas un šis variants jau ir daudz drošāks, jo sliktākajā gadījumā uzņēmumam bankrotējot tev bankai nebūs jāatmaksā parāds pašam, bet banka var saņemt no bankrota procesa iegūtos līdzekļus. Tieši tāpēc ir vajadzīgs vienmēr pārzināt likumus un savas iespējas pirms tu sāc domāt par aizdevumiem un to saņemšanu!

Mikrouzņēmums Jā vai Nē?

by balticbookkeeping on

Mikrouzņēmuma nodokļu likums tika ieviests 2010. gada 9. augustā un tā darbība sākās no 2010. gada 1. septembra un šis likumprojekts tika paredzēts, kā kopīgs likumprojekts starp dažādām nodokļu grupām un tādā veidā tika radīta jauna nodokļu maksātāja forma, kas ir domāta jaunajiem uzņēmējiem, lai viņi var iesākt uzņēmējdarbību daudz vieglāk un tikai pēc tam sākt maksāt lielos nodokļus, kādus maksā visi pārējie uzņēmumi, kā SIA un AS. Mikrouzņēmuma nodokļu maksātāja formai drīkst būt tikai 5 darbinieki un visi darbinieki ir fiziskas personas, bet tie SIA dalībnieki, kas ir fiziskas personas ir arī mikrouzņēmuma valdes locekļi, un viņi nedrīkst būt valdes locekļi citos mikrouzņēmumos. Mikrouzņēmuma apgrozījuma vienā kalendārajā gadā nedrīkst pārsniegt 100000 Eiro apmēru un darbiniekiem algās tiek izmaksāti tikai līdz 720 lieli atalgojumi. Mikrouzņēmuma nodokļu likme ir 9% no kopējā uzņēmuma apgrozījuma un šajos 9% ietilpst dažādi citi nodokļu veidi gan uzņēmuma nodoklis gan arī iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Savukārt, ja darbinieku skaits pārsniedz 5 cilvēkus tad par katru nākamo darbinieku nodokļu likme, kas tiek ieturēta no apgrozījuma tiek noteikta 2% apmērā, piemēram, ja mikrouzņēmumā darbojas 10 darbinieki, tad šāda uzņēmuma likme būs 19%(9%+5*2%). bet ja mikrouzņēmums pārsniedz noteikto 100 tūkstošu Eiro slieksni tad par pārsniegto summu tiek ieturēts nodoklis 20% apmērā.

Šāda nodokļu maksātāja forma ir ļāvusi daudziem jaunajiem uzņēmējiem iesākt biznesu un šādi maksājot mazākus nodokļus iegūt to atspērienu, kas ir vajadzīgs, lai varētu iesākt veiksmīgi darboties biznesā. Un arī tā ir ļāvusi uzņēmumiem, kas pirms tam darbojās melnajā sektorā un vispār nemaksāt nodokļus to sākt darīt, jo šāda nodokļu likme ir samērīga un risks par nodokļu nemaksāšanu ir pārāk liels.

Bet pēdējā laikā valdība sāk atkal diskutēt, vai tomēr šī nodokļu politika ir samērīga un notiek diskusijas par to, ka vajadzētu palielināt gan nodokļu likmes gan arī šādu uzņēmumu darbiniekiem vajadzētu maksāt lielākus nodokļus VSA budžetā lai pēc tam saņemtu lielāku pensiju. Bet manuprāt šīs visas ir muļķības un šāda nodokļu sistēma ir ļāvusi daudziem jaunajiem uzņēmējiem iesākt savu biznesu, ko viņi savādāk nebūtu varējuši izdarīt, un tāpēc ieguvums valstij no šīs paaugstinātās uzņēmējdarbības ir daudz lielāks nekā šie nelielie zaudējumi, kas tiek ciesti no mazākajiem nodokļu ienākumiem. Un šādi mazie uzņēmumi, lai gan ir pietiekoši lielā skaitā, tomēr to devums valstij nodokļu veidā ir salīdzinoši niecīgs, jo lielie uzņēmumi, lai gan ir daudz mazāk, tomēr ir daudz daudz lielāki un to apgrozījumi un peļņa ir milzīga, ja to salīdzina ar šiem mazajiem uzņēmumiem. Tāpēc, mans viedoklis ir tāds, ka mēs nekādā gadījumā nevaram aizliegt šādu nodokļu maksāšanas formu un mums tā noteikti ir jāatstāj, lai uzņēmējiem ir šis sākuma posms, kur ieskrieties pirms sākt maksāt lielākus nodokļus kad viņi to var atļauties. Un ieguvums, kuru valsts varbūt saņemtu īstermiņā no šīs nodokļu formas izjaukšanas vai ierobežošanas ilgtermiņā būtu tāds, ka netiktu izveidoti tik daudz uzņēmumi un daudzi cilvēki labāk izvēlētos izbraukt uz citām valstīm, kur veidot savus uzņēmumus, jo tur nodokļu slogs ir mazāks.